مجله ایران موتور

راهنمای انتخاب سایز کلاه کاسکت

کلاه کاسکت یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین اقلامی است که هر موتور سوار نیاز ویژه‌ای به آن دارد که علاوه بر حفظ جان موتور سوار از عواملی مانند سرما که یک مسئله آزاردهنده است جلوگیری می‌کند. در راهنمای انتخاب سایز کلاه کاسکت سعی کردیم این مسئله را کامل توضیح دهیم تا در خرید خود انتخاب مناسبی داشته باشید.

 

مشکلات سایز نامناسب


یکی از اصلی‌ترین نکات در انتخاب و خرید کلاه کاسکت که باید به آن توجه ویژه‌ای داشت انتخاب سایز مناسب است. اگر در انتخاب سایز کلاه کاسکت اشتباه کنیم دو عامل باعث اذیت موتور سوار می‌شود:

اول مبحث بزرگ بودن سایز کلاه کاسکت است که باعث لق زدن و حتی چرخیدن کلاه کاسکت و در نتیجه کاهش دید موتور سوار می‌شود.

دوم تنگ بودن کلاه کاسکت است که باعث فشار آمدن به گیج‌گاه و سردرد می‌شود. بنابرین باید حتما سایز مناسب را انتخاب کنید.

در اینترنت و فضای مجازی راهنمای سایزهای بسیاری وجود دارد اما مسئله این است که برخی کلاه‌ها قالب بزرگ‌تر و یا کوچک‌تری نسبت به سایر کلاه کاسکت‌ها دارند.

 

گرفتن اندازه سر


راهنمای انتخاب سایز کلاه کاسکت

در انتخاب سایز کلاه کاسکت ابتدا باید دور سر را همانند شکل بالا با متر دور سر را اندازه بزنیم یا با یک نوار کاغذی دور سر را اندازه زده و با خط‌کش و متر نوار کاغذی را اندازه‌گیری کنیم. توجه داشته باشید که متر یا کاغذ را نباید شل یا بسیار سفت بگیریم و در حد متوسط آن را نگه داریم.

در بیشتر موارد این سایز بین عدد 58 الی 62 سانتی‌متر (cm) می‌باشد. که در اکثر کلاه کاسکت‌ها این عدد بین سایز L و XL است. اما در برخی کلاه‌ها مانند کلاه استریت QIKE عدد 58 نشان دهنده سایز XL و عدد 62 نشان دهنده سایز XXL است. در برخی موارد این عدد به مقدار 55 یا کوچک‌تر تقلیل پیدا می‌کند که باید از کلاه سایز M ردلاین کد ۹۳۹ و یا کلاه‌های قالب کوچک مانند برند EK استفاده کنیم.

 

انتخاب سایز مناسب


اصلی‌ترین سایزهایی که در بین تمامی کلاه کاسکت‌ها وجود دارد سایز L (لارج) و XL ( ایکس لارج) است اما در برخی کلاه کاسکت‌ها مانند کلاه کاسکت ردلاین کد ۹۳۹ این سایز بندی از M تا XXL متغیر است و از این بابت کلاه بسیار مناسبی است.

توجه داشته باشید که قسمت داخلی کلاه کاسکت‌ها از ابر و روکش پلی‌استری تشکیل شده که بعد از مدتی استفاده هر طرف از ابرها حداقل یک سانت فرو رفتگی مشاهده خواهیم کرد پس باید حتما هنگام خرید کلاه کاسکت مقدار کمی سایز کوچک‌تری انتخاب کنیم تا در صورت کاهش سایز ابر کلاه در سر لق نزند.

نکته بعدی در انتخاب سایز کلاه کاسکت هنگامی است که حتی بزرگ‌ترین سایزها برای سر ما تنگ و کوچک است و استفاده از آن آزاردهنده خواهد بود. در این صورت باید گفت اگر سایز به گونه‌ای است که کمی کوچک است با یک بار شست و شوی ابر داخل کلاه می‌توان یک الی دو سانتی‌متر این مشکل را حل کرد اما در موارد شدیدتر باید از کلاه‌های قالب بزرگ که به تشخیص فروشنده بستگی دارد استفاده کنید.

در ادامه جدولی از سایز بندی کلاه کاسکت را خدمت شما ارائه می‌کنیم که می‌تواند در انتخاب سایز به شما کمک کند.

همچنین می‌توانید در صورت هر گونه مشکل برای انتخاب سایز کلاه کاسکت با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *